WhatCity?

WhatCity? je formát prednášok a workshopov, ktorý hľadá nové urbánne stratégie a ekonomické modely kolaborácie pre zlepšenie životného prostredia v meste. WhatCity? chce byť platformou, ktorá aj na základe prípadových štúdií zo zahraničia ponúkne funkčné nástroje na efektívny rozvoj mesta a prepojí občianske iniciatívy, odborníkov a mestské autority a bude hľadať vízie pre Bratislavu.

 

Organizátor: Občianske združenie Punkt
Spoluorganizátori: Stará tržnica, PDCS a Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť
Partneri: Hlavné mesto SR Bratislava, Goetheho inštitút, Imagine
Projekt podporili: Program Demokracia a ľudské práva, ktorý spravuje Nadácia otvorenej spoločnosti, České centrum, Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva

web-17
Občianske združenie PUNKT vzniklo v roku 2007 so zámerom približovať dianie v odborných kruhoch (architektúra, urbanizmus, dizajn, výtvarné umenie) širokej verejnosti. Združenie podporuje rozvoj mestskej kultúry a občianskej komunity, participáciu verejnosti a mladých ľudí a skvalitňovanie verejného mestského priestoru. Punkt stojí za mnohými kreatívnymi projektami v Bratislave, napr. Dobrý trh, Pechakucha Night Bratislava, Bratislava Design Week alebo Localicon.